Başa Dön

 • ARAÇ KAPLAMA ANTALYA | ARAÇ GİYDİRME ANTALYA

  Araç kaplama hakkında herkesin bir fikri vardır. Araç kaplama işlemleri hem kişiye özel hem de kurumsal firmalara özel iki kategori de değerlendirilebilir.

  Kişiye özel araç kaplamaları genellikle araç renk değişimleri, araç üzeri şeritler, araç kaput kaplama, araç cam tavan kaplama gibi uygulamaları kapsamaktadır. Kurumsal şirketlerde ise araç kaplama denilince öncelikle dijital baskı reklam çalışmaları akla gelmektedir.

  Kullanıcısının kişiliğinin aynasıdır otomobilleri. Yapılan istatistiklerde eğitim ve meslek gruplarına göre dahi araç cins ve markaları tespit edilebilmektedir. Kadınlar, otomobillerine oyuncaklar, küçük sevimli aksesuarlar alıp isim takacak kadar çocuk severcesine bir ilgi beslerken, erkek kullanıcılar araçlarında çoğunlukla gücü simgeleyen sportif modifikasyonlar yapmaktadırlar.
  Araçlarda yapılan bu değişikliklerin ortak amacı, aracı kişiselleştirerek diğer standart versiyonlarından ayırt edilebilmesini sağlamaktır. Araçların renkleri de kullanıcısının ruh hali, görsel zevki veya aracın özellikleri hakkında fikir verebilmektedir. Üreticiler her ne kadar değişik renk alternatifleri sunabilmekte ise de alıcı, sayıları 10’u geçmeyecek alternatifler arasından seçim yapmak zorunda. Oysa daha yüzlerce renk var. Veya ikinci el bir araç satın alırken renk seçme özgürlüğü her zaman yoktur. Bulduğunuz araç her zaman hem istediğiniz renk hem de istediğiniz temizlikte olmayabilir; hatta boyası solmuş olabilir.

  Araç renk değişimi veya araç renk solmasından dolayı yapılan boya işlemleri çok yüksek maliyet getirirken aracın kaza geçirmiş olduğu çağrışımı yaptığından mali değerini düşürmektedir.
  İşte bütün bu nedenler ve amaçlar araç renk değişimi teknolojilerinin gelişimini kaçınılmaz hale getirmiş ve yüzlerce renk alternatifi sunan araç kaplama folyo ürünlerini yaygınlaştırmıştır. Günümüzde yerli (Unifoll Folyo) ve ithal (3M Folyo, Oracal Folyo vb.) ürün ulaşılabilir maliyetlerle tüketiciye sunulmaktadır.
  Gerek ekonomik araç kaplama folyoları, gerekse kıvrımlı yüzeyleri bulunan yeni nesil araç kaplamada iyi sonuç veren cast folyolar ve hava kanallı cast folyolar kullanıcıya aracını isteğine göre kişiselleştirebilme imkanı sağlamaktadır. Antalya Araç kaplama profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir.

  Sportif ve hız sever bir kullanıcı, küçük motorlu ekonomik şehir aracını kırmızı ekonomik araç folyo kaplama yaptırabilirken, güçlü ve büyük bir dört çeker arazi aracı kullanıcısı, bir tankı çağrıştıracak mat haki renge veya Hollywood filmlerindeki esrarengiz araçlar gibi mat siyah araç kaplama tercih edebilir. Kısmi olarak yapılan karbon folyo kaplama ile, yarış için hazırlanan bir aracın ağırlığını azaltmak için kullanılmış karbon fiber kaput izlenimi verirken, parlak siyah folyo kaplama ile panoramik cam tavanın estetiği katılabilir. Araç kaplama fiyatları, Araç giydirme fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 •  

  Araç Kaplama Antalya – Tasarım

  Araç üstü tasarım sadece amacını bildirsin diye yapılmaz tasarım aynı zamanda satar. Araçlar her daim trafikte olduğundan dolayı, sürekli gezen bir reklam aracınız olacaktır.  Bu durum göz önünde bulundurularak farklı bakış açılarını yakalayıp, fark yaratacak tasarımları bulabilmek için tecrübeli tasarım ekibimizle ilerleyerek markanızı kitlelerinizle buluşturuyoruz.

  Araç Kaplama Antalya – Baskı

  Marka bilinirliğinizi arttırmak için kullanabileceğiniz reklam çalışmalarında kullandığınız baskı çeşidinin önemli olduğunu göz ardı etmeyiniz. Firmamızda 1440 dpi kalitesinde, araç giydirme (araç üstü reklam) baskısı yapılmaktadır. Şirketimiz de araç kaplama baskı işleminde yüksek çözünürlüklü makineler kullanılmaktadır. Bu makineler hem rengin daha canlı olmasını hem de resim kalitesinin yüksek olmasını sağlamaktadır.

  Araç Kaplama Antalya – Uygulama

  Öncelikle araç kaplama işlemine başlamadan önce araç muhakkak temiz olmalıdır. Baskı aşamaları tamamlanan tasarımlarınızın montajları eğitimli ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. “Kalite ile rekabet” düşüncesini benimseyerek, narekscup ekibi  olarak çalıştığımız ve hizmet ürettiğimiz firmalara yeni değerler katmayı hedef edindik.

  Araç Kaplama Antalya – Uygulama Sonrası

  Araç kaplama uygulaması bittikten sonra ilk hafta içerisinde aracın yıkatılmamasını folyonun maksimum yapışma seviyesine ulaşması için tavsiye etmiyoruz. Araç kaplamadan sonraki süreçlerde, aracınıza normal temizlik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  Ancak aracın kaplamasının korunması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir;

  • Otomatik araba yıkama makinelerinde yıkatmayınız! Fırçalar folyoyu çizer.
  • Aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri kullanılmalıdır.
  • Alkol içeriği veya asidik seviyesi düşük olan temizlik ürünleri kullanılmalıdır.
  • Güçlü çözücüler, solvent ve alkol içermeyen ürünler tercih edilmelidir.
  • Maksimum su basıncı 80 bar maksimum sıcaklığıda 70 C olmalıdır.
  • Basınclı suyun kaplamaya 90 derecelik açısı korunarak püskürtülmesi gerekmektedir.
  • Basınçlı su kesinlikle doğrudan kaplamanın kenar kısımlarına tutulmamalıdır.

 •