Başa Dön

EL İLANI TASARIM•BASKI


ANTALYA EL İLANI TASARIM | EL İLANI BASKI

El ilanının amacı bir çok kişiye direk olarak bireylere ulaşmak için kullanılır.
El ilanı genellikle el broşürü diye de bilinir. El ilanı tasarım ve baskıları, meslek dalının niteliğine, hedef kitlenin durumuna, ulaştırılacak ürün yada hizmetin çeşidine göre hem ebat hem de tür olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Tasarımın tek yön yada çift yön olmasına göre kullanılacak kağıt gramajı da farklılıklar gösterebilmektedir. Duyuru ve reklamlarınız için en ucuz tanıtım aracıdır. Renkli veya çok renkli olarak kullanılır genelde vurgulanacak duyuru veya reklam vurgulanır ve ne kadar sade olursa amacınıza o kadar kolay ulaşırsınız .

Genellikle el ilanları çalışmalarında 1.hamur ve kuşe kağıtlar kullanılmakta, isteğe bağlı olarak parlak-mat selefon, ve müşterinin isteğine ve işin niteliğine bağlı olarak tekli ve çoklu kırım (pliyaj) ve otomatik katlama da yapılmaktadır.

El ilanı tasarım ve baskı boyutları genelde 12x19,5cm, 9,5x14cm ve 14x 19,5cm arasında değişmektedir.
Ayrıca A5(15x21cm) ve A4 (21x30cm) ebatlarında el ilanı çalışmaları da yapılabilmektedir.

İyi kurgulanmış el ilanı tasarımıfirmanız ve markanızı müşteriye doğru yansıtacak, sektördeki diğer firmalardan ayrılmanızı sağlayacaktır.
Amacını yansıtan el ilanı tasarımı uzun vadede sadık müşteri sağlayacaktır. El ilanı tasarımında müşterinin pozitif hissi ve kabullenişi tasarım ile doğru orantılıdır.
El ilanı tasarım akılda kalmasını sağlayan temel etken kurgudur. Kurgunun renk, şekil ve dizayn bütünlüğüne dökümü uzmanlıktır.