Başa Dön

ANTALYA LOGO TASARIMI

LOGO TASARIM İŞLERİ

 

Logo Tasarımında Sadelik

Bütün başarılı logoların en önemli ortak özellikleri sadelikleridir. İnsanları sade ve basit tasarımlar çeker çünkü verilmek isteneni kolayca anlayıp anımsayabilirler. Logo mutlaka yapıldıktan sonra kişiye akılda kalıcı bir yankı uyandırmalıdır. Logo temsil ettiği kurumun,markanın veya ürününün özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.

Logo Tasarımında Oranlar

Logo kullanılacağı her alanda farklı ebatlarda kullanılacağından her ebatta iyi görünecek oranlara sahip olmalıdır.

Logo Tasarımında Renkler

Logolar olabildiğince sade ve yalın şekilde tasarlanmalıdır. Çok az üçten fazla renk kullanılan iyi logo vardır. Az renk kullanılması uygulama maliyetlerini de düşüreceğinden sürekli avantaj sağlar. En iyi bilinen logolar genellikle bir veya iki renk olarak tasarlanmışlardır. 

Logo Tasarımında Yazı Karakterleri

Logo yaparken çok çeşitli yazı karakter ve stil kullanılabilir. Logo şekille ve yazı ile birlikte bir arada da kullanılabilir.

AMBLEM LOGO TASARIMI


İşletmenizin/şirketinizin dışarıya görünen ilk yüzüdür logo tasarımları. Antalya'da NAREKS REKLAM olarak biz logo tasarımlarında; Kurumsal kimliği ön plana çıkararak özgün logo tasarımları yaparız. Logolar bir ürünün, firmanın ya da hizmetin adının, tipografi ve görseller kullanılarak sembol haline getirilmesidir. Logo tasarımı fark yaratmak için önemlidir. Özellikle firma ve ürün logo tasarımları bulundukları sektörde öne çıkması için tasarlanır.

Ücretsiz logo tasarımı, %100 bedava logo, bedava logo yapımı gibi web sayfalarından alınan logolar marka tescilinden geçemediği gibi başkasına ait olma ihtimalide söz konusu olmaktadır. Hiç ummadığınız anda logonuzdan ayrılmak zorunda kalabilirsiniz.

Markanızın sektördeki konumu analiz edilerek hedef kitleye yönelik bir tasarım ve markaya vizyon katacak bir logo tasarlanır.

Firmanızın adının akılda kalmasını sağlamanın tek yolu ise, ona ait bir şekil ya da sembol belirlemektir. Bu şekil veya sembol; hem yaptığınız işi vurgulamalı, hem kalitenizi ön plana çıkarmalı, hem de her karşılaşıldığında işletmenizin adını akıllara getirmelidir. Saydıklarımız ancak özel teknik ve usullerle tasarlanmış bir logo ile mümkün olabilmektedir.

Alanında dev olmuş birçok firma, ambalajları üzerinde logolarından başka bir şey bulundurmamaktadır. Bizler ise; o firmaların logolarını gördüğümüzde ( o firmanın müşterisi olmasak bile ) direkt olarak firma adını hatırlarız. Bunun sağlanması için; kaliteli bir “logo tasarım” çalışması yapmak gerekir. Logo tasarımı; zannedildiği gibi herkesin yapabileceği bir iş değildir. Zira profesyonel ellerden çıkmamış bir logo, firmanın satışlarını bile düşürebilir.

 

ANTALYA'da logo tasarımı mı yaptırmak istiyorsunuz? Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 0.242.338 03 06

 


Yapılan Logo Tasarımlarında Teslim edilecek dosya formatları aşağıdaki gibidir.
CDR / Aİ / PDF / JPEG
(Matbaa ve Açıkhava Reklamlarınızda her ortamda kullanılabilir.)