Başa Dön

OFSET BOBİN ETİKET TASARIM BASKI


OFSET BOBİN ETİKET ANTALYA

Etiketiniz Kimliğinizdir

Raftaki ürünler etiketiyle dikkat çeker. Etiketinizin baskısı kaliteliyse ürününüz bir adım önde demektir.

"Etiket ürünün kimliği, sizlerin kurumsal imzasıdır. "

Etiket; ürünün yapısını, içindekileri, sahibini ve yerini göstermek için kullanılan ve her türlü objeye takılıp yapıştırılabilen farklı özelliklere sahip kağıt, karton, plastik, laminasyonlu... vb malzemelerdir.

" Etiket ürünün ve ambalajın ayrılmaz bir parçasıdır. "

Günümüzde etiketlerin farklı baskı teknikleri ile farklı özelliklerde ve uygulamalarda baskılarının yapılması, ürünlerin pazarda bir rekabet içerisinde daha fazla yer alması ve daha fazla satılmasını sağlar. Ajansımız baskı yöntemleri ile müşterilerine farklı türlerde, ebatlarda ve şekillerde etiketler için tasarım ve üreterek tasarım ve baskı hizmeti verebilmektedir.

Opak Polipropilen (PP) Etiket
Opak Polipropilen (Opak PP) sert yapıdan oluşan bir etiket hammaddesidir. Plastik bazlı etiketler grubundandır ve suda & nemde bozulma göstermez. Isıya ve ışığa dayanıklı olan Opak Polipropilen, esnemez ve zorlanmadığı müddetçe kolay kolay yırtılmaz. Ribon baskısına uygun etiket hammaddeleri arasında yer almaktadır. Resin ribbonlarla baskı alınan opak pp etiketler, baskı maliyetleri açısından kuşe, wellum gibi kağıt bazlı etiketlerden 4 kat baskı maliyetine sahiptirler.

Kullanım Alanları:
Opak Polipropilen, genel olarak kozmetik ve kimya sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fastyre Etiket
Yırtılma özelliğine sahip Fastyre Etiket, ribon baskısına uygun bir yapıda göstermektedir. Yapışkanlı tarafı metalik gri ile boyanmış olup, üst tarafı vellum ya da kuşe kağıt ile kaplanmaktadır. Fastyre Etiket, bazı sektör tarafından çuval ya da lastik etiketi olarak da bilinmektedir.

Kullanım Alanları :
Fastyre Etiket, genel olarak tekstil sektöründe , halı sektöründe ve kartela etiketi olarakta kullanılır

Mat Polipropilen (Mat PP) Etiket
Mat Polipropilen etiket çeşitleri adındanda anlaşılacağı gibi mat bir yüzeye sahip plastik bazlı etiketlerdendir. Plastik bazlı oldukları için kolay bir şekilde yırtılmaz ve sudan, nemden etkilenmezler (yapışkanlıkları hariç). Opak PP etiketlerden tek farkları yüzeylerinin Mat olmasıdır. Yüzeylerinin mat olması ışığı yansıtmayacağı için mat pp etiketlerin üzerine basılan barkod ve karekodlar okuyucu cihazlarda daha net okunacaktır. Genellikle açık (dış) ortam ve ışığın yüksek mertebede olduğu mekanlarda tercih eilen mat pp etiketler piyasada Opak pp cinslerine göre daha nadir kullanılmaktadır.
Mat PP etiketlerin baskıları elbetteki kuşe, termal, vellum gibi kağıt bazlı etiketlere göre %400 daha pahalı olacaktır. Plastik bazlı etiket olmalarından dolayı Resin Ribbon ile baskı alınmaktadırlar.

Kullanım Alanları;
Kullanım alanı olarak kısıtlamak pek mümkün değildir. Yukarıdaki açıklamada belirtmiş olduğumuz gibi ışığın fazla olduğu ve kağıt bazlı etiketlerin kullanılamayacağı durumlarda tercih edilirler.

Şeffaf Polipropilen Etiket (Şeffaf PP)
Şeffaf Polipropilen, Opak PP etiket ile aynı özelliklere sahiptir. İki etiket hammaddesi arasındaki tek fark Şeffaf Polipropilen etiketin yüzeyinin şeffaf ve altındaki yüzerin gözükmesidir. Isıya, ışığa, suya ve neme dayanıklı olan plastik bazlı etiketler aradındadır. Resin ribbon ile baskı alınan şeffaf pp etiketler genellikle koruyucu olarak da kullanılmaktadır. Kozmetik sektöründe bulunduğu yüzeyin altınıda göstermesi için sıklıkla kullanılırlar. Şeffaf PP etiketlere baskı alabilmek için öncelikle klavuz baskısı yapılması gerekmektedir, aksi taktirde barkod yazıcı makinelerinin sensörleri etiketi göremeyeceği için şeffaf pp etikete baskı almak imkansız hale gelecektir.

Kullanım Alanları:
Şeffaf Polipropilen, genel olarak kimya ve kozmetik alanlarında kullanılmaktadır. Ayrıca koruyucu olarakda kullanılan şeffaf pp etiketler çok fazla kullanılan ve deformasyonun olabileceği yüzeyleri / objeleri koruma amaçlı birçok alanda kullanılmaktadır.

Gold Kuşe Etiket
Gold Kuşe Etiket
, yurtdışından zemin tarafı altın rengi boya ile boyanmış olarak gelen bir etiket çeşididir. Bu etiketin, yüzey tarafı da parlaktır ve yırtılma özelliği göstemektedir.

Kullanım Alanları:
Gold Kuşe Etiket, genel olarak madeni yağ ve içecek firmaları tarafında kullanılır.

Güvenlik Etiketi ( Kırılgan )
Ribon baskısına uygun bir yapıda olan ( Kırılgan ) Güvenlik etiketi, özel bir etiket hammaddesidir. Bu etiket çeşidini yapıştırıldığı yerden çıkarmaya çalıştığınızda küçük parçalar halinde dağılmaktadır. Özellikle bilgisayar ürünlerinde olmak üzere elektronik ürünlerin tamirlerinde garantilerini takip etmek amacı ile kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları:
Güvenlik etiketi (kırılgan), bilgisayar kasaları ve malzemelerine teknik destek veren firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Metalize Plastik Etiket
Metalize plastik etiketlerin üst yüzeyi yaldızlı boya ya da metalik gri renk ile boyalıdır. Yırtılma özelliği bulunmamaktadır ve yüzeyi parlaktır. Metalize plastik etiketler, ribon baskısına uyum sağlayan etiket hammaddeleridir.

Kullanım Alanları:
Metalize plastik etiketler, genel olarak sanayi etiketlerinde kullanılmaktadır.