Go to Top

DİJİTAL BASKI ÜRETİM MONTAJ ANTALYA

DİJİTAL BASKI ANTALYA

DİJİTAL BASKI

Dijital baskı Açık hava reklamcılığında son yılların en çok kullanılan baskı yöntemidir.

Baskı kalitesi doğrudan dijital baskı makinasının özelliğine bağlı olmakla birlikte kullanılan boyalar ve baskı yapılacak olan malzemenin kalitesi ile doğru orantılıdır.

 

Dijital baskılar matbaa tekniğinde kullanılan film, kalıp aşamalarını ortadan kaldırarak daha kısa sürede teslimat yapılmasınıda sağlamaktadır.

Dijital baskıları kendi içinde gruplandırmak gerekirse;

1) Dış Mekan (Outdoor ) Dijital Baskı
Dış mekan dijital baskılar dayanıklı boya ve baskı malzemesi ile üretilirse görseller min 2 yıl ile 5yıl arasında (Dijital Baskının doğrudan güneşe maruz kalma durumu ile baskı ömrünün doğrudan bağlantısı vardır.) kalıcılık sunar. Sudan etkilenmez, silinebilir ve temizlenebilir, sadece solvent türü kimyevi malzemeler ile hasar görür.
Görsellerinizi üzerine kaplanacak laminasyon kaplamalar ile çizilmeye karşı da koruyabilirsiniz.

2) İç Mekan (indoor ) Dijital Baskı
İç mekan dijital baskıların en büyük farklılığı sunduğu yüksek kalitedir. Sudan veya nemden etkilenebilir ve güneş ışığı renklerin solma süresini maalesef hızlandırır. İç ortamda kullanılacak, çevreci ve yüksek kaliteli görseller için tercih edilmelidir.
Kalite olarak Dış mekan Dijital Baskıya göre daha kalitelidir. Fotoğraf görüntüsünde baskılar elde edebilirsiniz.

3) UV Baskı
Direk güneş ışığına maruz kalan görsellerinizde dış ortam koşullarında yıpranmaya, solmaya, kimyevi malzemelere karşı dayınımlı olmasını istediğiniz görselleriniz için tercih edilmelidir. Boya teknolojisi ile özel baskı malzemesine ( folyo vs ) ihtiyaç duymadan direk olarak malzemenin üzerine baskı yapılabilir.

İç mekan folyo uygulamasının en büyük özelliği arka yüzeyinin yapışkan olması olan folyo, iç mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemedir. İç mekan dijital baskılarda kullanılmanın yanında dış mekan dijital baskılarda da kullanılabilmektedir.

Dış mekan folyo uygulamalarının en büyük özelliği arka yüzeyinin yapışkan olmasıdır, dış mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemedir. dışmekan dijital baskılarda kullanılmanın yanında iç mekan dijital baskılarda da kullanılabilmektedir.

Folyo baskı uygulamaları, yapışkan özelliği nedeniyle iç mekanlarda, açık alanlarda yapışmaya uygun yerlerde ve farklı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Cam, levha, dekota, fotoblok, sunta gibi yapıştırılmaya müsait zeminler üzerine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Dış mekan folyo uygulamalarının tercih edilmesinin en önemli özelliği yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir olmasıdır.


Antalya Dijital Baskı Tasarım, üretim ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçin. 0.242.338 03 06


 

 

Dijital baskı "Vinil, Folyo, One Way Vision, Mesh, Canvas, kumaş" gibi ürünler için kullanılmaktadır.

 

 

bunlarda İlginizi Çekebilir!