Go to Top

KATALOG TASARIM BASKI ANTALYA

KATALOG TASARIM BASKI ANTALYA

KATALOG NEDİR?.


Katalog işletmenizin/şirketinizin ürünlerini ve hizmetlerini açıklayıcı bir şekilde tanıtan reklam aracıdır. Katalog işletmenizin/şirketinizin işlerini kolaylaştırmaya da yönelik önemli bir görev üstlenir. Katologlarda, isteğiniz doğrultusunda içerdiği bilgilere göre ürün açıklaması ve ürün fiyatlandırması konusundada kullanılabilirler. Sizlere amaçladığınız hizmet ve ürün aktarımına göre çeşitli katalog örnekleri sunuyoruz.

ANTALYA FUAR KATALOG BASKISI

 

KATALOG DETAYLARI

Katalogda Neler Olmalıdır ?
Katalogda baştan aşağıya tüm ürün ve hizmet bilgileriniz detaylı biçimde yeralmaktadır.Katalog işletmenizin/şirketinizin ürünlerini ve hizmetlerini açıklayıcı bir şekilde tanıtan reklam aracıdır. Ürünlerinizin detayları kullanım sahaları fiyatları, hizmetlerinizin detayları, fiyatları, tanıtımı ve ayrıntılı fotograf gösterimi firmanızın iletişim bilgileri ve görselleri yer almaktadır.

Katalog Malzelemeleri
Katalogda parlak veya mat kuşe kağıt kullanılır. Kataloğun sayfa sayısına göre kağıt gramajı belirlenir çok sayfalıysa ince kağıt az sayfalıysa biraz daha kalın gramajllı kağıtlar kullanılabilir. Kağıt kalınlığı 90gr ve 200 gr arasında değişir. Kataloğun dış kapağında farklı kağıt cinsi kullanılır. Amerikan bristol yada 300gr. kuşe kağıtlar kullanılır. Katolog kapağına yıpranmaması için genelde selefon kaplanır. Kapak kalınlığında bir sınır yoktur mukavva kağıdının üstüne kuşe kağıt sıvıyarak çok daha kalın bir kapak yapabiliriz bu şekilde katalog çok daha ağır ve lüx bir görünüme bürünebilir fakat bu işlem biraz daha maliyetlidir.

Katalog Cilt Tipleri
Kataloglar kalınlıkları ve cilt tiplerine göre sınıflarına ayrılır. Her kalınlığa önerilen bir cilt tipi vardır katolog kalınlığına göre belirlenen cilt tipi katalogun daha dayanıklı olmasını ve sayfaların ciltten kopmamasını sağlar İplik dikişli, Tel dikişli (sırttan tel zımbalı), Amerikan ciltli (tutkallı), Omega Tel Dikişli olarak sınıflandırabiliriz.

Katalog Tasarımı
Yüksek çözünürlükteki görsellerle desteklenen ayrıntılı ürün bilgileriniz, Nareks Ajans tarafından kısa sürede hazırlanabilmektedir. Katalog tasarımında sizin bilgilerinize dayanarak güzel bir taslak oluşturup ürünlerin ön planda olduğu bir çalışma yaparak kataloğun ana iskeletini çıkarmış oluruz. Onayladığınız taslak çalışmasıyla yola çıkarız ve sayfa sayısına eşit ürün dağıtılarak şık ve profesyonel şekilde yapılacak olan çalışmalar ile kataloğumuzun tasarımı bitirilir ve baskı işlemine geçilir.

Katalog Standartları
Katalog standartları her sektöre göre değişmektedir. En önemlisi hedef kitlenizin anlayabileceği bir tasarım oluşturmak sade ve ürünlerin ön planda olduğu ürün veya hizmet özelliklerinin açıklayıcı bir şekilde anlatılması İsteğiniz üzerine fiyatlandırılması bu fiyatların ön planda olması katalogun sade, kullanışlı ve fonksiyonel olması belli başlı standartlarıdır.

Fuarlar için hazırlanan katalogların her zaman firmaya geri dönüşü pozitiftir. Fuar alanlarında kullanılan kataloglar için katalog tasarım ve katalog baskı hizmeti şirketimizden alabilirsiniz.

Katalog tasarım, baskı ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçin. 0.242.338 03 06

Katalogla tanıtım yapan markalar için avantajlar
Kataloglar tüketiciye günün her saati her yerde ulaşır.
Kataloglar ile müşteriyi mağazaya getirmeden, uzaktan satış hizmeti sunarak mağaza maliyetlerinin azalması sağlanmış olur.
Marka, birçok farklı markanın tanıtıldığı katalogda yer alıyorsa, farklı imaj ve görsellikle öne çıkar.
Kataloglar direkt tüketiciye ulaşım sağlar.
Kataloglar markaların hatırlanma, farkındalık ve sadakat yaratma olanaklarını üst seviyelere çeker.
Kataloglar her kesime ulaştığından markanın satış olanağı artar.